KomentariКоментувати чи ні своїх колег по цехові? Чи потрібно витрачати свій час на теревені в коментарях друзів, колег, або ж навіть конкурентів? Моя відповідь однозначна — ТАК!

Що дає блогерові коментування по суті? Тут все можна розділити на категорії:

  • Зворотні лінки, якщо коментарі не закриті від індексації;
  • Нові знайомі та друзі;
  • Трафік;
  • Фідбек на своєму блозі;
  • Певний авторитет серед блогерів.

Як ви розумієте, часу на прочитання постів доведеться витрачати чимало, аби залишати якісні коментарі у тему, але воно того справді варто. Час — це єдиний ресурс, що ви витратите на розвиток свого проекту. Не думайте, що ви допомагаєте іншому блогерові, усвідомлюйте користь і для себе.

Економлячи свої гроші — ви здобуваєте нову інформацію у інших блогерів і контактуєте з блогосферою за допомогою тих самих коментарів. Я взагалі рахую, що блог — це той самий форум чи чат, просто у ньому не потрібно реєструватись. Ви так само обмінюєтесь думками у коментарях, якби робили це в чаті.

Люди, що перейдуть по посиланню, що ви залишили в коментарі, будуть вашою тематичною категорією, так як ваші висловлювання в коментарях уже дадуть якесь уявлення про вас, тобто автора вашого блогу. Я і сам частенько переходжу подивитись на блог автора коментаря, який видався мені цікавим та корисним.

Зараз я жалкую, що перестав коментувати товаришів, яких читаю. Виною цьому як завжди лінь. Поки що позбутись її не можу, хоч ви і надавали мені копняків.

Дуже добре мати під рукою каталог доуфолов блогів (це ті блоги, лінки з яких індексуються пошуковими системами). Ще краще — скласти такий каталог власноруч і час від часу коментувати там нові пости, адже частіше за все такі блоги мають віджет «ТОП коментаторів», що виводить активних коментаторів на головну сторінку, що дасть більший SEO-ефект.

Дехто вважає, що коментування віднімає багато часу та має не великий ефект. Та хай про це говорять ті, хто витрачає на це сотні та тисячі у.о., а нам простим веб-майстрам можна виділити 10-20 хв. в день на коментування.

— — —

Весь двор и сад зарос сорняками и травой? Вам нужна бензокоса или говроя другими словами бензотриммер энергомаш. Доступные цены и практика применения изделия не дадут вашему саду испоганится неныжными растениями.