...
Воскресенье , 25 сентября 2022

«Потрібні гроші? Відмовся від чека!» — Грінпіс.

Збережемо лісПривіт усім відвідувачам блогу! Сьогодні я не писатиму публікації так як до нас у гості із своєю публікацією зайшов Михайло Шатковський!

Доброго дня, шановні читачі! Хочу подякувати власнику цього блогу, який люб’язно погодився дати притулок моєму гостьовому посту на своїй сторінці. Я, на жаль, тимчасово не маю свого персонального блогу, але час від часу є що сказати.

Мабуть, важко в наш час знайти дорослу людину, яка ні разу в житті не користувалася послугами банкомату. Ось і я, як звичайно, раз у місяць знімаю з картки ПриватБанку бабусину пенсію.

Як завжди, перевірив баланс, ввів потрібну суму і став чекати видачі готівки. І тут на екрані з’явилося щось типу соціальної реклами: «Збережи ЛІС. Подумай про довкілля перш ніж роздруковувати чек», і дві кнопки «Роздрукувати чек», «Відмовитися від чека». Я натиснув «Роздрукувати», після чого на екрані з’явився надпис «Ця сторінка недоступна» і картку «виплюнуло». При повторній операції натиснув «Відмовитись» і мені видало гроші.

Схоже на примушення саме не роздруковувати чек. Це як алгоритм, в якому тільки один вихід, або гра «Як стати мільйонером» з двома варіантами відповіді, і лише один з яких правильний.

Тепер я зрозумів, чому дідусь, що стояв поперед мене, не зміг отримати гроші і, коли відходив від банкомату, з досадою промовив «Не віддає гроші…» І вдруге, після того як вирішив написати цю статтю і поїхав, щоб зробити фотографію екрану з рекламою, почув фразу з розмови двох жінок: «Щоб отримати гроші потрібно відмовитись від чека!»

Отож стає цікаво, що це за грінпісівські штучки ПриватБанку? Це спеціально зроблена помилка, чи та сторінка просто тимчасово знаходиться в розробці? І, взагалі, навіщо оце таке перенасичення різних кнопок і написів, що літні люди просто губляться в них і не в змозі зняти кошти?

Я, на превеликий жаль, не маю повноважень і можливостей точно відповісти на ці питання, але це те, над чим варто задуматись.

Тепер поговоримо про сам чек. Звісно, кожен сам вирішує, чи потрібен він йому. Але я хочу сказати свою точку зору.

Чек — це як документ про будь-яку грошову операцію. За допомогою нього ми можемо довести, що саме у тому магазині чи супермаркеті ми купували даний продукт, і тільки маючи його, згідно з Правами споживача, ми маємо право на протязі 14 днів повернути свої гроші, або вимагати замінити неякісний товар. Тільки з ним маємо право гарантійного ремонту товару, внаслідок несправності.

Майже 100% банківських операцій проходять вдало і багато хто викидає чек прямо в урну біля банкомату. Але де гарантія, що ми не потрапимо саме на ту одну соту, або тисячну частину відсотка, коли щось піде не так?

Уявімо собі таку ситуацію: Знімаю я з банкомату, наприклад, 1000 гривень. Натискаю «Відмовитись від чека», так як я раніше бачив, що при іншому варіанті з’являється помилка. Отримую гроші, перераховую і бачу, що замість п’яти купюр по 200 грн. мені видало лише чотири. І чека немає.

Мабуть, там щось злиплося, або налаштування банкомату збилися і так сталося.
Насамперед потрібно зателефонувати у технічну підтримку, номер якої повинен бути вказаний на екрані банкомату, або десь поруч. Я, навіть спираючись на свій небагатий досвід в таких ситуаціях, можу передбачити, що там скажуть звернутися у найближче відділення банку, де потрібно буде пред’явити чек, написати заяву і чекати, поки служба не перерахує гроші, що залишились у банкоматі.

В наш час існує дуже багато банків. Особисто я тільки по пам’яті можу назвати близько 20. А їх ще більше. І довіряти стовідсотково всім неможливо.

Не маючи чека, дуже важко, навіть, виграти судовий процес. Адже на чеку вказана не тільки сума виданої готівки та номер рахунку, а ще й дата, час, адреса банкомату і номер операції. А за цими даними можна відслідкувати саме цю маніпуляцію і саме з вашим рахунком серед тисяч інших, які відбулися у ту мить по всій мережі банку.

Отже, ще раз задумайтесь, друкувати чек чи не варто.

Як висновок для себе, додам, якщо ви проводите операцію з невеликою сумою, то не варто друкувати чек, а якщо недорахуєтесь тих нещасних 10 гривень, то вважайте, що вони пішли на благо довкілля.

Дякую за увагу! Більше про мене можете дізнатись читаючи мій Твіттер @Shatkovskiy!

О нас admin

Проверить еще

Торт на 8 березня

Привіт усім! 8 березня – чудове свято весни, свято усіх жінок планети! І напевне кожен …

4 комментария

  1. У банкоматах є вбудована камера, тож у разі казусу радив би ще й перерахувати гроші в її полі зору — аби було видно, що банкнот не вистачає.
    А взагалі приватівські банкомати мені нагадують Windows 7: «ви точно хочете зняти гроші?», «ви впевнені, що хочете гроші, а не кредит?», «може хоч благодійність???» ну і нарешті чек та ще й «чи цей банкомат часом не брудний?»

  2. Стільки деруть з людей, а просять не друкувати чек, щоб зберегти ліс. МУДАКИ

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.