...
Суббота , 20 июля 2024

Вартість послуги роумінгу для українців в країнах ЄС може підвищитися

Хотите упростить организацию перевозок груза? Тогда загляните на http://degruz.com/. Этот сервис здорово упростит коммуникацию между учасниками, а главное организатору!

Згідно з повідомленням «Коммерсант», з 1 липня мобільний роумінг в країнах Євросоюзу в черговий раз подешевшає. Рада міністрів з питань конкуренції ЄС у середу схвалив рішення Єврокомісії про зниження максимально допустимих цін на вихідні дзвінки з 0,35 до 0,29 євро за хвилину, на вхідні – з 0,11 до 0,09 євро.У липні 2013 року дзвінки повинні стати ще дешевше – 0,24 євро, а в 2014-м – 0,19 євро за хвилину.

До того ж в ЄС вперше вирішили обмежити вартість інтернет-доступу в роумінгу – до 0,7 євро за мегабайт. У 2010 році навіть висловлювалася пропозиція запропонувала повністю відмовитися від роумінгу всередині ЄС і створити єдиний ринок зв’язку.Однак зниження цін в Європі може привести до подорожчання роумінгу для українських абонентів. У колишні роки оператори з ЄС неодноразово намагалися компенсувати збитки від дій регулятора, підвищуючи роумінгові ставки для операторів з країн, що не входять до складу Європейського Союзу.

Так, слідом за зниженням цін на роумінг в липні 2009 року українські оператори стільникового зв’язку «Київстар» і «МТС» повідомляли, що отримали від європейських партнерів повідомлення про підвищення ставок на 10-20%. При цьому, роумінг в Україну і так значно дорожче, ніж в ЄС. Оператори пояснюють такі ціни високими ставками взаєморозрахунків, частка яких у тарифі становить до 80%. Тим не менш, в Антимонопольному Комітеті України вважають необгрунтованими їхні ціни на роумінг: у лютому відомство почало офіційне розслідування відносно операторів.

Проте розслідування поки не завершено.Питання високих тарифів неодноразово пропонувалося вирішити на міждержавному рівні. У 2010 році під час попереднього розслідування роумінгових тарифів з такою ініціативою виступив АМКУ, але до конкретних дій це не привело.

Цим шляхом зараз йде Росія: в понеділок комітет з міжнародних справ Держдуми РФ направив Європарламенту листа з проханням посприяти переговорам про зниження роумінгових ставок для російських абонентів. Член Нацкомісії, що здійснює держрегулювання в сфері зв’язку та інформатизації, Людмила Єжова сумнівається, що такі переговори можуть бути ефективними.Операторам не вдається домогтися менших ставок від європейських компаній через низький обсягу споживання роумінгових послуг українськими абонентами, пояснює керівник департаменту по взаємовідносинах з операторами «Астеліту» Кирило Козлов.

Проте зараз українським операторам вигідні високі роумінгові тарифи з ЄС. Потік українців, що виїжджають до Європи, значно менше, ніж число туристів з ЄС, які відвідують Україну. При цьому значна частина абонентів з ЄС, які приїжджають в Україну, – це бізнесмени, які набагато охочіше користуються роумінгом, відзначає Кирило Козлов.

О нас admin

Проверить еще

04a42b44dd8f

БК Париматч: ставки на спорт и казино

Популярный букмекерский портал Pin-Up постоянно расширяет перечень своих услуг. В скором времени на сайте компании …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.