%D1%81%D0%B2%D0%B0%D1%80%D0%BE%D1%87%D0%BD%D1%8B%D0%B9 %D0%B0%D0%B3%D1%80%D0%B5%D0%B3%D0%B0%D1%82Зварювальні апарати приваблюють споживачів універсальністю. Ними можна варити будь метал від нержавійки та чавуну до кольорових металів. Як не помилитися при виборі зварювального напівавтомата для дому? Величезний вибір і різні характеристики ускладнюють вибрати зварювальний агрегат.

Визначте свої потреби. Що саме буде варити. Максимальне значення струму зварювання залежить від товщини металу. Цей параметр головний при виборі конкретної моделі напівавтомата. Існують наступне розділення агрегатів по силі струму і товщині метала:

35-50 А для металу менше 1,5 мм;

45-80 А для металу менше 2,0 мм;

130-180 А для металу до 5,0 мм.

Зміна робочого струму здійснюється східчасто (плавно) і дискретно. При плавній зміні можна точніше вибрати струм зварювання. При наявності тільки однофазного напруги 220 В, агрегат повинен підключатися до однофазної мережі. Не потрібно забувати, що мережеве напруга, часто сильно коливається. Треба враховувати, що багато зварювальні апарати, можуть працювати в режимах, що відхиляються від номінальної напруги не більш ніж на 15%. Енергоємні зварювальні агрегати мають потужність більше 5 кВт.

Треба враховувати, що напівавтоматичний агрегат не може працювати безперервно. Побутові непрофесійні агрегати можуть експлуатуватися, тільки в повторно-короткочасному режимі, де після п’яти хвилин зварювання, робиться пауза, потім цикл повторюється.

Хорошим варіантом є інверторний апарат. Їм забезпечується зварка кращої якості, до того ж він дуже зручний. Інвертором точніше регулюється струм зварювання, тому горіння дуга стабільніше. Зручність інвертора також полягає в мобільності, завдяки невеликим порівняно зі звичайними агрегатами масою і габаритами.

Сьогодні продається безліч моделей, які використовують порошкову електродний дріт, без газу. Також є моделі зварювальних металів в газовому середовищі — MIG / MAG. Є можливість купити повний універсал (зварювання ММА), що використовує штучні електроди. Він є більш професійною моделлю, тому його вартість дорожче.

Перед покупкою зварювального напівавтомата, зверніть увагу, на час, необхідний для його підготовки до роботи. Перевірте його ергономіку, як розташовуються керуючі елементи і ручки, що регулюють струм. Якщо в гаражі небагато місця, що подає рукав повинен довгим, як кабель маси. Ретельно перевірте комплектацію, подивіться, скільки є наконечників в запасі. Найбільш ходові розхідники, краще купити відразу.

Також при виборі зварювального апарату багато значення надається фірмі-виробнику. Продукція італійських, німецьких та інших брендів є надійною і довговічною. Китайські виробники намагаються не поступатися якістю визнаним брендам, продаючи продукцію за привабливими цінами.