...
Понедельник , 18 сентября 2023

Що таке IMEI та його реєстрація

use IMEI number information mobile phoneВітаю усіх!

Останні кілька днів не писав у блог через те що не мав доступу до інтернету, тепер надіюсь таких проблем не буде, принаймні у найближчі 2 місяці, так як карточка саме на такий термін =).

А розповім я сьогодні про таку штуку, як реєстрація IMEI свого мобільного телефону у базі УкрЧастотНадзору(далі УЧН). Це потрібно не лише тим хто замовив телефон з-за кордону, а і тим у кого як і у мене телефон куплений у всім відомій “МОБІЛОЧЦІ” чи іншому магазині, тому що перевіривши його EMEI я виявив що він не занесений до бази даних УЧН.

Але про все по порядку. По перше, давайте розберемося, що ж це таке, той IMEI ?

Ось яке визначення нам дає Вікіпедія:

IMEI (англ. International Mobile Equipment Identity — міжнародний ідентифікатор мобільного обладнання) — серійний номер мобільного пристрою (п’ятнадцятизначне число), який встановлюється заводом-виробником та є унікальним для кожного мобільного телефону. Цей номер встановлюється заводом-виробником при виготовленні апарату та служить для точної і повної ідентифікації телефону в мережах форматів GSM та UMTS: автоматично передається апаратом у мережу оператора при підключенні.

Зазвичай цей номер можна знайти під батареєю телефона, або набравши номер *#06#.

Також, повинен сказати, що народні умільці навчилися змінювати IMEI свого мобільного, цією фразою думаю я навів Вас на одну цікаву лазівку, і до використання Гугла :).
Навіщо потрібно реєструвати IMEI?

З 05.02.2009 Не дозволяється експлуатація апаратів, IMEI коди яких незареєстровані в базі УЧН. Але, тут така справа, усі гудять що мобільні апарати будуть відключати, якщо вони не занесені в ту базу, але насправді, відключатимуть не сам телефон, а просто оператори зупинять обслуговування карточки, яка знаходиться в незареєстрованому апараті. Це повинно було статися ще 14 січня 2010 року, але оператори самі відтягують цей процес, так як при цьому, втратять неабияку кількість прибутку.

Як перевірити наявність IMEI телефону у базі УЧН?

Є два способи перевірки, перший – це відправити СМС на номер 307 із IMEI який ми хочемо перевірити.
Нступний спосіб – це перевірка коду на офіційному сайті УЧН
Припустимо що Ви перевірили свій номер і його не виявилося в базі, тоді не потрібно панікувати, Ваш апарат ніхто не припинить обслуговувати, так як за правилами, зупинення обслуговуння апарата наступає після 3x місяців з моменту як прийде СМС повідомлення із попередженням, а я своїм телефоном користуюсь більш ніж пів року, і ніякої СМС не бачив =).

Реєстрація IMEI

Незважаючи на те що ніхто телефони не блокує (поки що =) ), зареєструвати його все ж потрібно, тим більш що це безкоштовно (знову поки що =)). Тому як це робиться? Якщо ви купували телефон в магазині, то зверніться туди із проханням про допомогу в реєстрації. А що робити якщо ви телефон купили в інтернет магазині, чи так як я купував копію Iphone на AUKRO?
Телефон при описаній вище ситуації прийде Вам з-за кордону, і на коробці буде приклеєна бумажка із написом СN22, ні в якому разі не викидайте її!. Наявність цієї декларації свідчить про те що телефон легально перетнув кордон.

Сама реєстрація проходить так:

Ви відсилаєте на адресу УкрЧастотНадзору заяву із проханням про внесення IMEI до їхньої бази, до заяви ви повинні додати копії 1,2 сторінки паспорта та сторінки із припискою та копію (!!!) декларації CN22. Чому саме копію? А тому що якщо ваше прохання про внесення у базу відхилять вам декларацю не повернуть, і Ви не зможете спробувати зареєструвати знову.
Зразки заяв дивітся на офф. сайті УЧН.

Осі і вся процедура! =)

P.S. Вчора отримував паспорт, то щоб пройти у відділення міліції потрібно було сказати їм IMEI свого мобільно, цікаво, відколи так?

—————

Найти орбитреки в Киеве. Недорого орбитрек купить через интернет. Тренажер орбитрек со скидкой.

О нас admin

Проверить еще

1 pvciyj6adfcr1zmhuxh dw

Преимущества покупок сладостей в Интернете

Праздничные сладости посвящены счастью, любви и благополучию. С тех пор, как интернет-магазин изменил способ совершения …

4 комментария

  1. емм, реєстрацію вже місяць, а мо і більше як відмінили )
    http://korrespondent.net/business/1121545-serye-mobilnye-otklyuchat-ne-budut-kp-v-ukraine

    • Реєстрацію не відміняли, особисто я не знайшов нічого такого на сайті УЧН, і до того ж, якби просто відмінили її то розділу про те як зареєструвати телефон, та перевірки IMEI не було б. І так як у тій статті написано, телефони можуть відключати лише по рішенню суду, і я десь читав, що кожен окремо, законодавство не досконале =)

  2. Ныхто нычого не буде вимикати. Операторам це просто не вигідно)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.