...
Суббота , 20 июля 2024

Хлопці, робимо ставочки!

RTEmagicC IMG 0021 medium.jpgПривіт усім мандрівникам тенет!
Мабуть немає людини, яка б ніколи в житті не крала у карти, адже стільки цікавих ігор є із ними! Це і бридж і покер, дурак і преферанс, і ще величезна купа ігр…
А сьогодні, хотів би розповісти про гру, яка є надзичайно популярною у моєму містечку, це гра Сека.
У нас, ця гра ведеться не на сірники чи копійки, тут досить пристойні ставки, за один вечір можна програти (або виграти 🙂 ), більше 1000 гривень!
А у цьому пості, я бхотів розповісти про цю гру. Почну з історії.
Ще в СССР найпоширенішою із азартних була карточна гра Сека. Вона входила як в різновид ігр для дітей від 6-8 років, так і для “секачів” подоросліше. Дорослі гравці “різалися” в неї в дворах, а помолодше – грали в дитячих садках, кустарниках, взимку – в під’їздах, підвалах, на горищах і в мисливських будиночках.Ставки були абсолютно різними: від копійки до рубля і вище, причому у молодих гравців вони були часто набагато вищими, ніж у дорослих. В кожному житловому масиві були свої правила, що базуються на одних основних правилах ігри сека.
Наймоторніші молоді гравці вважали за краще не сідати за один стіл натовпом, а грати один з одним один на один або двоє на двоє, бажано у кого-небудь на квартирі у відсутність старших.
Молодь збиралася в хатинах і в закутках подалі від дорослих.
В цьому випадку ставки і, відповідно, виграші-програші збільшувалися в порівнянні із звичайними в десятки разів. З хорошими “сікачами” грали з побоюванням, тому вони прагнули відшукати нове місце для підвищення своїх здібностей, де б їх не знали і не боялися. Іноді такі місця продавалися або програвалися іншим картарям, і коштували вони декілька сотень, а то і тисяч рублів, але витрати для дійсно вміючого грати сікача швидко окупалися. Якщо людина хотіла грати секу добре – вона повиннна була мати міцні нерви, здоровий, але не зовсім, глузд, непогано міркувати і трішки вдачі. Всі знали як грати секу, і всі розуміли в чому її фішка, але не у всіх вистачало сили характеру!
У Секи є різні назви і види: сичка, бабка, трінка, тринка, дрінка, три листи, д та інші. І всі вони мають свої особливості.

В грі можуть брати участь від 2 до 10 чоловік. Гра починається з роздачі карт – по одній три карти кожному гравцю. Колода на розсуд. Звичайно в 32 карти (від 7 до туза). Далі для підтвердження участі в грі кожен гравець ставить на кон обумовлену суму, але гравець своїх карт ще не бачить. Гра почалася.

Хід починається з гравця, який сидить зліва від банкіра. Він, як і кожен наступний має право грати навмання або всвітлу, при цьому роблячи ставку не менше прохідної суми (остання зроблена ставка). Наступний же гравець, за правилами гри сека, граючи всвітлу, повинен поставити ставку в два рази більше гравця, який грає в темну, або теж грати в темну, зрівнявши або піднявши ставку на свій розсуд. Після першого круга гравці мають право відкривати карти один одного. Відкриття відбувається таким чином: урівнявши або піднявши попередню ставку, гравець говорить, що відкриває одного з гравців. Відкриваючи карти іншого гравця, ніхто більше не повинен бачити карт, навіть сам власник карт, якщо він грає навмання. Далі гравець, який подавав заявку на відкриття, падає, якщо у нього програшна комбінація або говорить, що впав гравець якого він відкривав, якщо виграшна комбінація. Якщо ж комбінації рівні по очках, то падає гравець, який подавав заявку на відкриття.

Гра продовжується до тих пір, поки за столом залишиться 2 люди. Вони погут підвищувати ставки до максимальної (наперед обумовленої) суми. Якщо ж один з гравців порівнює ставку – тоді карти ховаються і порівнюються окуляри. Хто виграв – той забирає банк. Якщо ж у двох гравців в кінці гри однакова кількість очок, то оголошується “Сварка”. Карти здаються наново і банк розігрується між цими двома гравцями. Кожний інший гравець може взяти участь в сварці поклавши в банк половину торби банку. Гра проходить за тими ж правилами.

Підрахунок очків відбувається за наступними правилами:
карти однієї масті, наприклад, трефові дев’ятка і дама; вказана комбінація коштує дев’ятнадцяти очок; якщо ж у гравця і третя карта на руках трефової масті, наприклад десятка, то в комбінації беруть участь відразу три карти, і комбінація коштує двадцяти дев’яти очок;
карти одного номіналу; наприклад два тузи, ця комбінація коштує двадцяти двох очок; або ж три вісімки, вартість двадцять чотири очки.

З різних комбінацій старше та, чия вартість вище. Іноді грають і так, що комбінація з трьох карт одного номіналу старше будь-якої комбінації карт однієї масті, незалежно від вартості. Тобто в грі всі карти мають свою вартість. Туз оцінюється в одинадцять очок, король, дама, валет і десятка – в десять очок а решта карт – за їх номіналом.

Технология гри “сека”

Ігра сека не має чітких правил як і більшість ігор. Головне в грі це азарт. Правила важливо оговорити наперед і строго їх дотримуватися. Правила карткової гри сека просто зобов’язали дотримуватися чітких технологій гри характеру і розрахунків. Все інше напряму залежить від того як Ви і колектив, в якому Ви граєте, відноситеся до гри. Якщо Ви граєте для розваги – тоді правила часто міняються прямо в грі. Якщо ж Ви граєте на серйозні гроші – всі правила як грати секу записуються на лист паперу, і знизу ставляться підписи всіх гравців, які мають намір взяти участь.

Ось така ця гра, “сека”.

О нас admin

Проверить еще

Підсів на Combat Sector

Поки грався зі зливом трафіку з “контакту” на ігрові офери AD1 за часту пробував ігри на собі …

4 комментария

  1. Ну і скільки ти вже програв в цю ЗНАМЕНИТУ СЄКУ???


  2. null:

    Ну і скільки ти вже програв в цю ЗНАМЕНИТУ СЄКУ???

    Я в неї рідко граю, але, буває, а програв десь близько 80-ти копійок) Ми із друзями граєм на інтерес, а не на гроші)

  3. Сєка- це зло, вона затягує і стає наркотиком, що приводить до фатальних наслідків.

  4. во-во,приєднюсь до слів секретік “Сєка- це зло, вона затягує і стає наркотиком.”Грати з друзями на інтерес цікаво,але вона як люба гра надоїдає.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.