ccleanerВітаю усіх читачів блогу ticapac.pp.ua!
Часто буває що у звичайних користувачів ПК, через 2-3 місяці після встановлення операційної системи, переважно Windows, комп’ютер починає працювати повільніше, довше завантажуватися та виконувати типові завдання, починають виснути ігри, які раніше йшли без проблем. Постає питання, чому? Багато хто скаже що це віруси – можливо, а якщо встановлена хороша антивірусна програма та щоденно оновлюються бази? Тоді це означає що ваша система засмітилася різноманітними тимчасовими файлами , у реєстрі цілі купи проблемних ключів. Це все стандартні наслідки користування комп’ютером. Ми встановлюємо ігри, програми , а після деякого часу користування ними вони стають нам непотрібними і ми їх просто викидаємо з ПК, але навіть стандартні де інсталятори залишають після себе сміття в реєстрі, на жорсткому диску. З часом це все накопичується та починає жахливо тормозити вашу систему.

Вирішенням цієї проблеми стане безкоштовна утиліта від Piriform – Ccleaner. Програма незважаючи на свою малу вагу має велику кількість корисних функцій.

Безимени 11

На картинці вище Ви можете бачити головне вікно програми. А ось і функції які виконує програма (Вони пронумеровані так же, як і на картинці):

1. Очистка – натискаємо кнопку Аналіз, після того як програма проаналізує диски – Запустити очищення. Утиліта видалить з жорстокого диску тимчасові файли, остатки колишніх установок, кеш браузерів. Розмір непотрібних файлів інколи може досягати кількох гігабайт.

2. Реєстр. Натискаємо кнопку Пошук проблем, після аналізу тиснемо – Виправити проблеми… у вікні – попередженні яке відкрилося зберігаємо копію реєстра, на випадок що щось піде не так, та після цього – Виправити помилки. Утиліта видалить з реєстра непотрібні ключі, після чого система може запрацювати значно швидше, якщо таких ключів було дуже багато.

3. Засоби. Інструменти для деінсталяції, редагування автозапуску, відновлення системи

3.1. Деінсталяція – зручним засіб для того щоб побачити все що встановлено на ПК, та видалити те, що Вам непотрібно, майже не відрізняється від стандартної функції Віндовс – Установка і видалення програм, але список програм видає миттєво, і не підвисає.

3.2. Редагування автозапуску. Чому ПК довго загружається? Причина може бути в тому, що разом із операційною системою завантажується ще кілька програм, а у мене є знайомі, у яких – кілька десятків програм, і це значно збільшувало час загрузки комп’ютера. Тут ви можете видалити непотрібну програму із автозапуску, просто виділивши її та нажавши відповідну кнопку справа, але якщо Вам невідомо що означає якась строка, то до неї краще не лізти.

3.3. Відновлення системи. Точки відновлення системи із яких ви можете повернути якісь зміни, які відбулися під час неправильного встановлення ПЗ чи дії вірусів. Але, функція створення точок відновлення повинна бути включена в настройках вашої операційної системи.

Сайт програми: http://www.piriform.com/

Любиш фотографувати? Практична фотографія для початківців та поради в виборі фототехніки.