292214044 3 644x461 orenda prokat zvuk svtlo zvukove obladnannya efekti prokat tovarv rev001Хотілося б сказати пару слів про акустичні системи. На сьогодні до них висувають високі вимоги не тільки на сценах, а й в домашніх умовах. У 90-х роках для акустики головним було її наявність, а якість звуку було не дуже важливим. Це обумовлено було не тільки дефіцитом на ринку якісної апаратури, так само проблема була зі звуковим контентом. Зараз все змінюється. Споживачеві потрібна якість. І виробники відреагували на цей запит, створивши цілий ряд систем високої якості, за доступними цінами.

Що ж це таке — акустична система? По суті це установка з декількох динамічних головок в одному корпусі. Дуже рідко зустрічаються системи з одним динаміком, з огляду на те що дуже важко виготовити динамічну головку яка могла б відтворювати широкий діапазон частот. Тому дешевше, і якісніше є системи багатосмугові. У цьому випадку кожна головка відтворює свій діапазон частот, під який вона сконструйована.

Крім динамічних головок, в систему так само входить підсилювач. Він може бути як окремий прилад, так і розташовуватися в одному корпусі з динаміками. У побуті ми найчастіше бачимо колонки з виделкою, такі системи називаються активними, в тому корпусі розташований підсилювач. Пасивні системи найчастіше використовують там, де потрібно безліч однотипних приймачів звуку, в таких системах вони все підключаються на один підсилювач. Ще одна перевага пасивних систем — можливість віддаленого розташування джерела звуку від приймачів. Але якщо це відстань доходить до десятків метрів, то замість пасивних систем, ставлять трансляційні системи з підсилювачами. У цьому випадку підвищується напруга сигналу звуку, зазвичай це 100В.

Акустичні системи часто працюють разом з іншими пристроями, які доповнюють їх, роблять звук більш чітким, гучним і насиченим. До таких пристроїв відносяться: сабвуфери — для відтворення низьких частот, в акустичні системи такі головки вбудовувати просто не раціонально; студійні монітори або сценічні — прилади з ідеальною характеристикою звучання, служать для орієнтації виконавців, або настроювання інструментів.

Компанія «showmarket», що займається продажем звукового обладнання, за адресою http://showmarket.com.ua/zvukovoe-oborudovanie-c302/ зі свого досвіду, може резюмувати, що в більшості випадків для непрофесійності приміщень цілком підходять такі виробники як «invoton», «FBT», «Behringer». Але на ринку існують і виробники з дуже дорогими але чудовими за звучанням системами: KEF, Proclaim, Studio Electric, B & W. Кожен виробник представляє велику різноманітність акустики, і вибір тільки за вами — по потрібним вам параметрам.