rab odejda 13Сучасна промисловість — це велика різноманітність виробництв, що мають свою специфіку. Хімічна, нафтовидобувна галузь, ремонтні майстерні, сфера послуг — кожен вид діяльності висуває певні вимоги до робочого костюму. Це накладає особливу відповідальність на швейні фабрики, спеціалізацією яких є робочий спецодяг.

Сучасна формений одяг для промислових підприємств і сфери послуг розробляється з урахуванням сучасних вимог до дизайну і якості пошиття. Завдяки цьому роботодавець може забезпечити кожного співробітника спецодягом, що володіє необхідними властивостями: захист від агресивних середовищ, високих і низьких температур, забруднень. Уніформа для працівників готельної сфери, підприємств побутового обслуговування відрізняється підвищеними вимогами до дизайну. Що ж надає робочому одязі всі необхідні якості? В першу чергу, це спеціальні види тканин для робочого уніформи.

Друзі сайту: вас може зацікавити депутат Онищенко та його погляд на економічний та політичний розвиток України.

Які види тканин використовує сучасне виробництво спецодягу? Звичайно, вони можуть істотно відрізнятися за своїми властивостями, залежно від професійної спрямованості. Сумішеві тканини з вмістом від 30 до 50% натуральних волокон віскози (качок) та поліестеру (основа) широко застосовуються в пошитті спецодягу. За рахунок саржевого плетіння полотна штучне волокно виведено на зовнішню сторону тканини, а натуральне — на внутрішню.

Завдяки цьому така тканина має властивості водо- і грязеотталкиванія зверху, і високою гігієнічністю знизу. Подібні тканини мають однотонну або камуфляжну забарвлення і застосовуються для виробництва верхнього одягу: утеплених курток і брюк, комбінезонів, ветровок. Ця спецодяг призначається для робітників будівельних і виробничих спеціальностей, діяльність яких не пред’являє підвищених вимог до захисних властивостей робочої форми.

Ця ж тканину застосовується для пошиття камуфляжній уніформи бійців спеціальних підрозділів, мисливців, єгерів і т.п. При пошитті робочого одягу для спеціальних цілей на тканину наноситься просочення, що захищає одяг від нафтових, кислотних, масляних бризок, бруду і т.п.

Бязь — тканина з яскраво вираженим малюнком «діагональ», вироблена з чистої бавовни. Вона має високу щільність, завдяки чому має достатню міцність на розрив і тертя. У неї високі показники гігроскопічності і повітропроникності: в такому одязі комфортно працювати в жарку погоду. З бязі, залежно від її щільності, шиються як робочі костюми для теплої пори року, так і халати для лабораторій, а також одяг для медпрацівників, хірургів і т.п.

Особливими властивостями відрізняються вогнестійкі тканини. З них шиють спецодяг для зварювальників, металургів, різьбярів металу і т.п. Ці тканини виробляються з чистої бавовни і мають сатинова плетіння, завдяки якому бризки розплавленого металу та зварювання як би скочуються з них, що не пропалюючи наскрізь. Повністю натуральна сировина для виробництва робить такий одяг дуже комфортною в носінні, вона пропускає повітря і володіє всіма необхідними гігієнічними властивостями. Вона набагато м’якше, ніж сукно або брезент, з яких раніше вироблялися такі костюми, і при утворенні складок не натирають шкіру. Тканина для вогнестійкої уніформи володіє також спеціальним просоченням, завдяки якій одяг добре захищена від звичайних виробничих забруднень.

Одяг для медичного персоналу, кухарів, працівників готелів повинна бути легкою, але досить щільною, щоб захистити від виробничих забруднень, вона повинна легко прати і прасувати. Працівники цих професій ведуть досить активну діяльність на робочому місці, тому гігроскопічність тканини для цієї уніформи — необхідна властивість. Вона повинна давати тілу «дихати», забезпечувати комфортне провітрювання, вбирати вологу. Всі ці необхідні властивості мають сорочкові тканини з високим вмістом натуральних волокон і додаванням поліестеру, завдяки наявності штучних волокон вони не сильно мнуться. Зовнішній вигляд працівників сфери обслуговування також відіграє важливу роль, тому при пошитті одягу для персоналу лікарень, готелів, кухонь велика увага приділяється дизайну моделей.

Сучасна уніформа медичних працівників відрізняється великою різноманітністю фасонів одягу для чоловіків і жінок. Це і халати різного покрою, і костюми, які мають кольору, прийняті в медичній сфері. Як правило, для великих медичних установ закуповується спецодяг оптом, що дозволяє одягнути весь персонал в зручну для роботи уніформу. Гарний халат або костюм по фігурі додає впевненості медпрацівникові і створює його позитивний імідж в очах пацієнтів.

Дуже важливий дизайн одягу для кухонних працівників: кожне солідний заклад громадського харчування має власну уніформу для персоналу: кухарів і офіціантів. Крім практичності, цей одяг повинен мати привабливий зовнішній вигляд, що розташовує до себе клієнтів ресторану чи кафе. Тому, зазвичай подібні підприємства громадського харчування замовляють власний дизайн і пошиття уніформи для своїх працівників. Те ж стосується готелей: єдина уніформа персоналу, гарна і стильна, працює на імідж закладу, а це завжди позитивно позначається на прибутковості.