zemlyaЗемельний ринок кишить пропозиціями з продажу землі під будівництво житлової нерухомості. Але покупка земельного наділу, це тільки перший пункт в майбутньому будівництві. Другий етап — освоєння земельної ділянки.

З чого ж складається даний етап і яка послідовність дій?

розчищення території

Перш за все необхідно розмежувати ділянку і розчистити землю від заростей і відведення води.

Зайві дерева бажано зрубати ще до початку будівництва. Якщо діаметр дерев понад 30 см, для валки найкраще запросити фахівців. Варто враховувати, що якщо площа земельної ділянки не дозволяє звалити необхідне дерево повністю, лісоруби будуть змушені валити його по частинах. Така вирубка більш затратна.
Також вас може зацікавити своєчасна доставка вода в будь-яке місце!

Як правило, пропозиції — продаж земельних ділянок під будівництво в районі колишніх садівництв або поблизу хаотичних «мініплощадок» лісу, досить прийнятні за ціною. Однак, перш, ніж придбати подібну територію, бажано побачити її на власні очі і проконсультуватися про вартість вирубки дерев у фахівців. Можливо, в підсумку ціна землі виявиться не такою вже і низькою, а покупка більш дорогого ділянки заощадить гроші.

Планування

Після очищення території, настає другий етап освоєння земельної ділянки — оцінка поверхневої гідрології та зонування. Зонування увазі чіткий план розміщення новобудов: житлових і господарських будівель.

Споруди бажано розташувати на найбільш піднесених і сухих місцях. Саме такий варіант розташування допоможе уникнути багатьох проблем у будівництві: земляні роботи виконати простіше, застосування до надлишкового зволоженню фундаменту мінімально, конструкції льохів можна значно спростити.

Оцінка поверхневої гідрології повинна бути з урахуванням сусідніх ділянок, оскільки порушення природних водостоків на них в майбутньому може призвести до затоплення придбаної території і новобудов.

Також варто передбачити комплекс необхідних водозахисних заходів: пристрій водопропускних споруд, водовідвідних та водозабірних канав, дренажу або водопониження. При цьому бажано зберегти природний стік атмосферних опадів.

Дренажу, в основному, підлягають заболочені території і освоюються кар’єри, в яких переважають глинисті грунти. Такий захід, як правило, дуже дороге. Тому перш, ніж «повестися» на дешевий лот з представлених у продажу землі під будівництво, варто поцікавитися складом грунту.

Незаболочених території обмежуються прокладкою канав і траншей для збору і відводу вологи.

поліпшення ґрунту

Велика частина земельних ділянок потребує поліпшення грунту: більш якісна структура та підвищення родючості. У випадку, коли верхній шар занадто засмічений строймуосром чи іншими відходами, його необхідно повністю змінити привізним.

У зонах, що відводяться під газони та квітники, грунт слід окультурити на глибину 0,5 м. Також варто враховувати, що якщо роботи по зміні грунту проводяться в осінньо-зимовий період, грунт може осісти на 30-40%. У таких випадках бажано закупівля землі «із запасом» необхідна, щоб заощадити на підвезення ґрунту навесні.

починаємо будувати

Інвестиції в нерухомість — це багатоступінчастий процес, до якого слід підходити грунтовно і професійно. Наступний щабель, після «віртуального» розміщення новобудов на території і реального освоєння земельної ділянки, можна приступати до самого процесу будівництва.