%D0%A2%D1%80%D0%BE%D1%82%D1%83%D0%B0%D1%80%D0%BD%D0%B0%D1%8F %D0%BF%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%BA%D0%B0 %D0%9A%D0%B8%D0%B5%D0%B2 e1411932392610Одним з найміцніших і зручних в експлуатації дорожніх покриттів на території приватного будинку або дачі є тротуарна плитка. Крім відмінних експлуатаційних властивостей, вона відрізняється привабливим зовнішнім виглядом і здатна прослужити не один десяток років. При цьому тротуарна плитка Київ укладається не тільки майстрами, впоратися із завданням можна і самостійно, якщо знати деякі тонкощі організації процесу. Для початку необхідно приготувати інструмент. Може знадобитися: шнур, кілочки, кельму, граблі, трамбока, шланг і будівельний рівень, а також пісок, щебінь і цемент. Такий набір зазвичай є у будь-якого господаря або завзятого дачника. Перед початком робіт варто відзначити місця, де хотілося б покласти плитку. Важливо не забути про місця для водовідведення, це може бути звичайний газон або палісадник.

Підготовка до укладання

Перед проведенням укладання тротуарной плитки необхідно підготувати поверхню. Зробити це також можна самостійно. Отже, для початку треба утрамбувати подрібнений грунт, поверх нього насипати пісок, товщина його не повинна бути менше 5 сантиметрів. Після цього пісок поливають водою. Можна зі шланга, але краще з лійки, щоб пісок не розмило. Потім пісок також необхідно утрамбувати і покрити шаром щебеню, після чого полити спеціальним скріплює розчином. Якщо по плитці будуть не тільки ходити люди, а й їздити автомобілі, слід також встановити армовану сітку. Щоб був стік дощової води, під час вирівнювання поверхні залишають невеликий градус (5 °).

Укладання плитки

Перший ряд плитки фіксують за допомогою цементного розчину, для того щоб виключити його розповзання. Починати процес краще від бордюру, за допомогою гумової киянки. Якщо плитка лягла не рівно, її виймають і досипають пісок або прибирають надлишок і проводять процедуру заново. Зазор між плитками не повинен бути більше 5 мм. Якщо його не буде зовсім, вода з часом почне накопичуватися на доріжці і застоюватися. Під час укладання майстер повинен знаходитися з боку вже готового укладеного ряду плитки. Проводити укладання краще по діагоналі. Якщо все робити правильно, результат вас неодмінно порадує. Розрізати матеріал при необхідності можна болгаркою або спеціальним будівельним ножем.