tonirovka big 2Якщо серед власників автомобілів провести опитування на тему, які їм автомобілі більше подобаються — з затемненим склом або прозорим, більшість водіїв однозначно висловляться на користь тонованих стекол. З тонуванням машина виглядає більш респектабельно, в ній не так спекотно влітку, та й обличчя водія і пасажирів не бачать оточуючі — авто перетворюється на маленький затишний будиночок, в якому можна робити що завгодно.

Тим не менш, тонирование автомобильных стекол переслідується строго за законом. Причому, якщо раніше можна було завантажити не дуже підкований в законодавстві даішників термінологією, і вказати на незаконність перевірки, наприклад, на те, що немає документації на тауметр, або температура повітря не відповідає тій, при якій може відбуватися завмер, то зараз правила змінилися, і водієві просто нема на що спертися. Замість колишніх приладів «Блик», з’явилися нові тауметри «Світло», які можуть працювати в діапазоні температур від -40 до +40 і при будь-якій погоді. Більш того, самі даішники стали грамотними і возять з собою повний пакет документації. Але найжахливіше те, що з 2012 року ДАІ отримало можливість знімати у недбайливих любителів тонування номера. А враховуючи, що дорожні поліцейські люблять послати знятий номер не на ту ділянку, або зробити якусь помилку в протоколі, можна залишитися без машини на довгі місяці.

Тонування по госту — ось єдиний вихід із ситуації. Відповідно до закону, тонувати можна заднє скло автомобіля (при наявності бічних дзеркал), бічні стекла пасажирських задніх дверей, а також наклеювати прозору кольорову смужку зверху лобового скла. Що стосується самих стекол, максимальний ліміт світлопропускання лобового та бокових передніх стекол встановлено на рівні 70%. Враховуючи, що прозорість стекол деяких нових автомобілів становить приблизно 80%, з тонуванням особливо не розженешся. Однак на спеціалізованих СТО, можуть підібрати плівку, яка разом з основним склом буде давати 75% світлопрозорості. Самостійна ж установка тонування вельми небажана — перевірити світлопропускання все одно не вийде, оскільки приладу немає під рукою, а постійно шукати даішників і просити їх за гроші перевірити скло, якось ніяково. Також певним виходом із ситуації можна називати установку знімною тонування, яку можна зняти за кілька секунд — даішники при усуненні несправності випишуть тільки штраф, але номера не знімуть.