206Канадська компанія BlackBerry , що спеціалізується на виробництві смартфонів 20 вересня оприлюднила рішення про звільнення 4500 своїх співробітників. Основна причина масового скорочення чисельності штату полягає в тому , що фірма в даний момент терпить значні фінансові збитки .

Із заяви , днями опублікованого компанією , слід : за підсумками 2 кварталу 2013 року, втрати становлять 950-955 мільйонів американських доларів. Нестабільне фінансове становище пов’язано , в першу чергу , з низькими обсягами продажів мобільних пристроїв , випущених компанією BlackBerry.

Виробник гаджетів сподівався , що зможе відновити втрачені позиції на світовому ринку і поліпшити своє фінансове становище за допомогою новинок — Q10 , Z10 , що надійшли в продаж на початку 2013 року. Однак дива не сталося . Обсяги продажів у 2-му кварталі склали 3,7 млн пристроїв , або 50 % від кількості апаратів , реалізованих за перші 3 місяці поточного року.

До відома , в минулому році BlackBerry вже звільнила близько 5 тисяч працівників . Ще 250 чоловік втратили роботу в липні 2013 року , на 100 співробітників скоротився штат в цьому серпні. Тепер же компанія має намір зменшити чисельність персоналу майже на 40 %. Вас може зацікавити планшет samsung galaxy tab чехлы.

Нагадаємо , що вийшли на початку 2000- х років «розумні » телефони BlackBerry з фізичною клавіатурою і підтримкою функції миттєвого корпоративного спілкування були дуже популярними в Сполучених Штатах і низці інших країн. Після появи на ринку сенсорних гаджетів (наприклад , iPhone ) , а також пристроїв на базі ОС Andriod , частка компанії BlackBerry на світовому ринку різко скоротилася. У 2009 році вона становила 20 % , нині дорівнює 3%. Аналогічний показник у США впав з 46 до 2%.

20 вересня акції компанії на Торонтонської фондової біржі втратили 16,08 % вартості ( -1,74 долара ) до 9,08 долара .