Існує думка, що спортивне харчування потрібно всім атлетам, які займаються силовими видами спорту. З іншого боку, існує протилежна точка зору: «спортпита» не потрібен в принципі, і що ці харчові добавки – тільки маркетингові ходи. В цій статті ми опишемо, кому же дійсно потрібно спортивне харчування і як його розумно споживати.

Найбільш основні та популярні добавки – це протеїн, гейнер і амінокислоти. Вони використовуються для усунення нестачі живильних речовин, тому що у спортсменів потреба в білках і вуглеводах більша, ніж у людей з мінімальною фізичною активністю. При підвищених фізичних навантаженнях організму потрібно більше ресурсів для відновлення, тобто потрібно більше їсти. І не всім легко дається з’їдати декілька порцій гречки, рису і вареного курячого філе в день. Тому, щоб задовольнити потребу, розумно пити коктейлі (протеїнові і гейнер), якщо не вдається добрати добову норму зі звичайної їжі. Частіше всього в самому початку тренування ціль стоїть набрати загальну масу – розумно пити гейнер. Протеїн або амінокислоти підходять для періоду «сушки» або просто для доповнення добової норми білка.

sportivne charchuvannya

Ці базові добавки також іноді вживають люди, у котрих немає часу готувати і вживати досить їжі, адже змішати протеїновий коктейль – це не більше трьох хвилин, а щоб приготувати м’ясо, потрібно витратити не менше години. Тут лише слід пам’ятати, що коктейлями можна лише частково замінити звичайну їжу, але не повністю.

Більше вузькоспрямовані добавки потрібні тим, хто тренується з конкретними цілями, наприклад, скинути зайву вагу за рахунок жирових відкладень, підвищити м’язову стійкість і т. Д. Наприклад, для жироспалювання добре підходить карнітин, виходу з «періоду плато» посприяє креатин. Спортсменам на певний період тренувань, наприклад, на «сушку» перед змаганнями, підходять BCAA 8: 1: 1.

Є також клас спортивного харчування, який у деяких випадках потрібний і людям, що не займаються спортом. Наприклад, хондропротектори не завадять людям зрілого віку для здоров’я зв’язок і суглобів. Вітаміни та мінеральні комплекси покращують загальний стан організму і самопочуття, особливо в зимню пору при нестачі овочів і фруктів. Той же карнітин п’ють не-спортсмени для укріплення серцево-судинної системи і т.д.

Головне – пам’ятати, що спортивне харчування є саме допоміжним елементом при грамотних тренуваннях і збалансованому режимі харчування. Само по собі воно ефекту не дасть: необхідно регулярно займатися фізичними навантаженнями. І перед покупкою варто докладно ознайомитись з інформацією, для чого і як споживається та чи інша добавка.

Джерело: https://goo.gl/4tHNTo