...
Четверг , 21 сентября 2023

Шифрований пошук від Гугла

Компанія Google на сторінках свого блогу повідомила про чергове покращення свого пошукового сервісу. На цей раз було вирішено впровадити підтримку захищеного протоколу передачі даних SSL між користувачем і сервером. За задумом розробників, це дозволить убезпечити передані дані від небажаного доступу до них з боку третіх осіб.

Для використання даної функції користувачеві буде необхідно вводити в адресний рядок браузера адресу https://www.google.com. При цьому, користувач повинен бути авторизований в свою обліковий запис Google. В результаті, рухаючись на сервера Google пошуковий запит буде зашифрований, також як і отримується у відповідь на запит пошукова видача. Особливо актуальна ця можливість шифрування даних буде для користувачів, що використовують небезпечне Інтернет-з’єднання, наприклад, загальнодоступні точки доступу Wi-Fi. При цьому наголошується, що введені зміни торкнуться не тільки кінцевих користувачів, але і власників сайтів. Так, вони будуть отримувати відомості, що користувач перейшов на їхній сайт через пошуковий сервіс Google, але їм буде недоступна інформація про конкретний пошуковому запиті. Однак власникам сайтів буде доступна агрегований список 1000 найбільш популярних пошукових запитів по сайту за останні 30 днів через сервіс Google Webmaster Tools. Крім того, у разі переходу користувача по рекламному повідомленню Google AdWords, рекламодавець зможе дізнатися, по якому запиту здійснювався пошук.

Слід зазначити, що це не перша спроба Google використовувати захищений протокол в роботі своїх сервісів. Так, раніше на цей протокол була переведена поштова служба Gmail.

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.