Будь-який садівник здатний спорудити на своїй присадибній ділянці традиційний цегляний, бетонний, дерев’яний або земляний льох.

Погреби бувають заглиблені в землю, статтю поглиблені і на землі. При виборі конструкції льоху враховується обсяг сховища та гідрологічні умови.

Льох влаштовують на піднесеному місці, враховуючи знаходження грунтових вод, визначити які можна навесні, так як, саме в цю пору року, рівень вищий, або восени, коли ллють затяжні дощі і рівень колодязів, свердловин, шурфів значно підвищується.

Щоб будувати льох або поглиблене сховище, потрібно визначитися і дізнатися деякі властивості грунту. Якщо грунт поганий, проблем не уникнути.

Друзі сайту: вас можуть зацікавити якісні шины купить які ви можете за доступними цінами!

Піщаний грунт, в основному, використовують для підсипання під фундамент, як фільтр, так як ця порода пухка, містить глинисті частки. Рихлим грунтом вважається і супесь, що містить до 10% глинистих часток. Суглинок включає до 30% глинистих часток, що робить його важким, з розкатаної маси можна зробити кільце. Глина, як грунт, має високу пластичність, тому здатна набухати, погано пропускає вологу. Торф відрізняється бактерицидними властивостями, має велику вологоємність і здатний поглинати запахи газу, диму. Їм перешаровують картопля, коренеплоди, що зберігаються в засіках, від чого вони можуть зберігати свій товарний вигляд. Їм обвалюють льоху і бурти. Пливун насичений водою і проявляє плинні властивості.

Широко поширені невеликі льохи, що представляють утеплені дерев’яні ящики (міні-льоху). Вони займають малу площу, що дуже зручно на садовій ділянці, де хочеться так багато всього розмістити.

Міні-льох найкраще встановлювати влітку. Зробити в землі виїмку в 50 см. Утрамбувати підставу виїмки і засипати дренажем, що складається з крупнозернистого піску, дрібного гравію, просіяного цегляного бою, керамзиту і засипати на 10 см. Наверх настелити глиняний шар до 20см, в який потрібно помістити червоні цеглини, тим самим запобігти проникненню щурів. Зміцнити цеглою і стіни, застосовуючи вапняний розчин: одна частина глини, 0,3 (вапняне тісто) три частини піску. Стіни вивести на 20-30 см вище поверхні землі.

Стіни і стеля викладають з товстих дощок (50мм), між якими поміщають теплоізоляційний матеріал, у вигляді керамзиту, дрібного щебеню, тирси, оброблених антисептиком, лісового моху, дубового листя.
Щоб забезпечити постійний температурний та вологий режим, погріб потрібно обвалити землею. Для стін застосовуються не товсті колоди. Щілини Конопатити мохом, щоб уникнути гниття і неприємного запаху. Стіни зовні промащують гарячим бітумом. Стельове перекриття шаром глини, змішаної з соломою, накривають поліетиленовою плівкою.
На останньому етапі льох потрібно обвалити землею і засіяти травою.