Що необхідно робити для того, щоб утеплити горище зрубу? Як зробити це таким чином, щоб зруб зміг прослужити вам вірою і правдою довгі роки? А, може бути, ви хочете економити на експлуатації зрубу, тому утеплюєте горище? Отже, тепер давайте розбиратися у всіх цих питаннях поступово.

Навіщо потрібно утеплювати горище зрубу?

Коли зводиться зруб, все рідко думають про те, якого його значення в загальній концепції будівлі. Тому про нього завжди забувають, працюючи більше з простором даху, так як саме від неї багато в чому і залежить загальний вигляд будинку. Тим не менш, простір горища, яке завжди опалюється, буде служити для врівноваження перепадів температур як всередині, так і зовні будинку. Влітку горище буде захищати будинок від надмірної спеки, а взимку — від холоду і морозу.

Тому, коли ви утеплюєте горище будинку, найвищою мірою ви підвищуєте властивості теплоізоляції як горища, так і всього будинку в цілому.

З чого починати утеплення?

Як би не дивно це не звучало, але утеплення горища варто починати з того, що дах необхідно оглянути, найголовніше тут полягає в огляді її несучих конструкцій. Стан деревини, з якої споруджені балки перекриття, крокви, лати і так далі, може багато про що розповісти, насамперед, про якість покрівлі даху. Якщо на деревині є темні плями, якщо є відсирілі ділянки, ділянки з цвіллю, то все говорить про те, що горище зрубу спочатку необхідно відремонтувати, а потім проводити його утеплення. Якщо ж все робити навпаки, то це стане справді справжньою проблемою.

Друзі сайту: на сайті http://domsmesey.ru/ ви можете замовити найкращі будматеріали та інструменти за доступними цінами!

Після того, як горище зрубу буде захищений від всіляких протікань, які можуть статися через зовнішнього середовища, нд. Поверхня дерева коштує обробити спеціальним розчином антисептика. І це не тільки зробить безпечнішим деревину несучої конструкції, але і запобіжить передчасне руйнування, а також допоможе відновити пошкоджені ділянки.

Оглядаємо покрівлю.

Як вже було сказано, покрівля є захисницею горища зрубу, тому вона за будь-яких обставин повинна зберігати свою цілісність. На ній не повинно бути ніяких тріщин, зазорів, пошкоджень. Ніякі атмосферні опади не повинні проникати всередину горища. Найоптимальнішим варіантом повинна бути покрівля, яка не пропускає вологу, вітер, тільки в цьому випадку можна говорити про те, що покрівля дійсно якісна, а горище зрубу знаходиться під хорошим захистом. Тільки після цього можна проводити процес утеплення.

Решетування для утеплювача.

Фронтони зрубу завжди виготовляються з колод, причому з переріз повинен бути таким же, як і перетин всього зрубу. Саме з цієї причини ніякого додаткового утеплення вони не вимагають. Покрівлю, однак, зсередини, а також стать, настелений на горищі, необхідно в обов’язковому порядку утеплювати. Спочатку для цього роблять обрешітку, в неї укладають плити мінеральної вати. Саме вона і буде грати роль утеплювача. Матеріал цей дуже легкий, зручний, монтувати його досить легко, він не схильний вогню, він не підтримує горіння, тому про несподіване займанні і мови бути не може. Більше того, він є неїстівним, а тому йому не страшні ніякі гризуни, ніяка мікрофлора не зможе в ньому розмножуватися.

Що найголовніше, даний матеріал є дуже довговічним. Можна прийти до простого висновку: зруб, що має такий утеплювач, буде підвищувати теплоізоляційні властивості будинку в цілому, а також буде робити його ще більш безпечним.
Особливості утеплення горища зрубу.

Кілька років тому, роблячи утеплення зрубу, на горище просто — напросто засипали тирса, листя, шлак з котелень, землю та інше. Товщина такого шару всіх підручних матеріалів, як правило, перебувала в залежності від температури повітря, зазвичай вона була не менше п’яти сантиметрів.

Однак такі утеплювачі, які називають сипучими, дуже незручні, тому що вони накопичують багато пилу, якщо по них ходити, то вони переміщаються з місця на місце, а тому на горище будинку доводилося укладати дошки.

Пам’ятайте також, що при виборі теплоізоляційного матеріалу необхідно мати на увазі такі фактори, як деякі особливості клімату, в якому буде будуватися зруб. Якщо укласти занадто товстий шар мінеральної вати, то буде створюватися парниковий ефект, тобто в просторі горища буде багато конденсату, а це неминуче буде провокувати гниття дерев’яних несучих конструкцій. Якщо ж, навпаки, шар мінеральної вати буде не великий, то він не буде добре захищати від холоду.