Наявність спеціалізованого обладнання в сучасних офісах і виробництвах потребує спеціальних умов для розміщеної в них різної апаратури.

Зокрема, необхідно контролювати параметри повітряного середовища. Саме з такою метою використовуються кондиціонери. На етапі проектування необхідно визначитися в тій кількості кондиціонерів, який буде потрібно для цього приміщення. Також потрібно вирішити питання, яким чином буде здійснюватися моніторинг системи кондиціювання та способи її інтегрування в загальну систему контролю. Врахувати розміщення і пристрій пожежної сигналізації.

Друзі сайту: вас може зацікавити якісне обслуживание систем вентиляции и кондиционирования за доступними цінами!

Зазвичай використовується установка спеціальних систем, які контролює не тільки температуру повітря, але і вологість, і рухливість повітряної маси. Контролюється також вологість повітря за допомогою зволожувача, параметри якого підбираються залежно від необхідних умов навколишнього середовища.

Всі ці пристрої управляються спеціальним контролером. Також необхідно передбачити наявність резервного кондиціонера, який включається, якщо параметри температури перевищать задане значення. Всі ці заходи зажадають додаткових спеціальних контролюючих пристроїв і відповідного програмного забезпечення.

Без них можна обійтися при відсутності дуже жорстких вимог до повітряного середовища. Звичайні моделі кондиціонерів використовуються у вузькому діапазоні від +5 до + 45 градусів. Але виникають складнощі при використанні таких пристроїв, при зниженій температурі повітря. При низьких температурах в атмосфері, використання кондиціонера має дуже низький рівень ефективності. Вирішити завдання можна двома способами. Один з них полягає в нагріванні компресора з метою усунення неполадок з боку холодового агента при пуску. Другим способом є зниження кількості повітря, що проходить крізь теплообмінник з метою стабілізації тиску конденсації.

Для обігріву встановлюється нагрівач, але в цьому випадку виникають складнощі співвідношення величин тиску всмоктування і нагнітання, тобто зі швидкістю. Регулювати швидкість вентилятора можна зменшенням напруги на двигуні, але це призведе до поломки. При цьому буде відбуватися падіння потужності вентилятора. Навіть відносно невеликий потік повітря може викликати зворотне обертання вентилятора. При використанні дренажу, відвідного конденсат на вулицю, необхідно буде встановлювати дренажний нагрівач.

У підсумку для повноцінної адаптації кондиціонера під низькі температури потрібно спеціальний температурний комплект, до складу якого входитимуть регулятор швидкості обертання вентилятора, бандажні нагрівач і обігрівач дренажу. Саме, таким чином, можна буде забезпечити цілий рік адекватну роботу системи кондиціонування.