На що треба зробити акцент при виборі земельної ділянки при будівництві? Перш ніж вибирати землю під будівництво, потрібно визначитися будете ви проживати там цілий рік або ж це буде тільки літня дача.

Визначтеся який саме будинок ви хочете скромний одноповерховий або триповерховий особняк з лазнею, сауною і закритим басейном. Саме від цього залежатиме розмір ділянки, а, отже, і матеріальні вкладення.

Але в будь-якому випадку є ряд умов, які добре б враховувати при виборі землі:

наявність комунікацій (вода, електромережа, газ, каналізація, теплопостачання);
близькість до інфраструктури (медпункт, дитячий садок, школа, аптеки, магазини, спортивні комплекси та розважальні центри);
транспортна розв’язка для щоденних поїздок на службу, навчання;
естетика, наявність поруч водойми, лісового господарства і т. д .;
криміногенна обстановка району;
екологічний стан ділянки (наявність по близькості звалищ, кладовища, захоронення шкідливих відходів, наявність шкідливих виробництв).
Вибираємо агентство нерухомості
Продажем земельних ділянок займаються багато ріелторські агентства. Перш, ніж звертатися в яке-небудь з них, слід перевірити його. Поважає себе агентство завжди буде членом організацій ріелторів (ОРТ або УПН). Про це повинен свідчити наявний сертифікат.

Крім того, можна звернутися безпосередньо в одну з цих організацій і отримати характеристику на цікавить вас агентство нерухомості. Або вибрати ріелторські установа за рекомендацією ваших знайомих.

Зверніть увагу на глибину залягання грунтових вод
Отже, з агентством визначилися і вам запропонували кілька ділянок під забудову на вибір. Тепер треба звернути увагу на глибину розташування грунтових вод. Від даного факту залежатиме чи потрібна додаткова гідроізоляція і дренажна система при будівництві чи ні. На це потрібні додаткові кошти.

Будівництво глибокого підвалу (для більярдної) або підземного гаража при близькому розташуванні грунтових вод стане неможливим. Крім того, в цьому випадку, велика ймовірність підтоплення ділянки і будов під час весняних паводків.

Враховуйте склад грунту
Склад грунту теж має велике значення.

По-перше, це має значення при будівництві фундаменту.
По-друге, якщо ви збираєтеся розбити на ділянці город, квітник або закласти фруктовий сад, добре б щоб грунт був родючим, а не чиста глина чи пісок.
Від правильного вибору землі під будівництво будинку буде залежати ваш емоційний стан, здоров’я і довголіття.

Вас може зацікавити документ СНиП 2.07.01-89, в якому ви можете дізнатися багато корисної для вас інформації.