Тенденцією останніх років в сучасній архітектурі стає збільшення віконного простору. Світло, а також створення потрібного мікроклімату в приміщенні стає невід’ємним показником якості життя. Займаючи близько третини площі стін, вікна стають не тільки прорізом в стіні, призначеним для освітлення, але і елементів декору. Пластик (полівінілхлорид), алюміній, деревина — ось найпоширеніші матеріали, з яких виготовляються сучасні віконні конструкції. Додамо, що в Україні найбільш поширене дерево.

Розглянемо основні характеристики та відмінності дерев’яних та пластикових вікон. ПВХ конструкції мають більш сильною звукоізоляцією. Дерев’яні вікна потребують утеплення, оскільки через вологи і протягів можуть замерзнути в холоди, а також акумулюють шкідливі домішки з повітря. Утеплення пластикових вікон не потрібно, якщо вони встановлені професіоналами.

І це вкрай важливо! Найчастіше результатом неякісного монтажу ПВХ конструкцій може стати приміщення з гуляють протяги. І тоді навіть високоякісний склопакет не зможе виправдати очікувань комфорту і тепла у Вашому домі. Виходячи з цього, замовляючи вікна пластикові, рекомендуємо звернеться до них же і по установці цих вікон, так як майстри знають свою продукцію і виконають монтаж на високому рівні. Теплоізоляційні якості пластику набагато вище, ніж у його дерев’яних побратимів. Відмінна риса всіх пластикових вікон — це те, що вони не вимагають спеціального постійного догляду. Служать такі вікна довго. Дерево ж не захищене від ураження грибком, а також воно може розсихатися. У цьому випадку необхідно дерев’яні вікна обробляти певними складами і неодноразово фарбувати. Дуже часто в таких випадках потрібна реставрація вікон.

Метал, як відомо, має високу теплопровідність. Безумовно, важливу роль відіграє ціна — алюмінієві вікна дорожче на порядок. При температурі в 400 ° С він буде плавитися. Дерево ж просто згорить.

Якщо дерево горить при температурі в 210 — 270 ° С, то пластик розплавиться при 330 — 400 ° С. Звичайно, в такому випадку вікна не підлягають ні відновленню, ні ремонту. Їх доведеться замінити цілком. Дерево виділяє значно більше тепла, ніж полівінілхлорид. Таким чином, пластик знижує ризик виникнення серйозної пожежі. Також хлор, який міститься в ПВХ конструкціях, інгібірує горіння. Не дивлячись на все вищезазначене, страхові компанії оцінюють пластик як матеріал, який не має відмінностей від інших за рівнем створюваного додаткового ризику.

Різноманіття способів відкривання пластикових вікон також є їх важливою відмітною рисою. Це не впливає на їх утеплення. За способом відкриття розрізняють: глухі вікна (які не відчиняються), класичні (поворотні). Можлива також установка і тільки відкидних вікон, або вікна, що відкривається в обидві сторони.

Якщо ви таки вирішили замовити вікна, тоді замовляйте окна серпухов, адже саме тут справжні професіонали допоможуть вам вибрати якісні вікна саме для вашої оселі за доступними цінами!