У сучасному світі з’являється величезна кількість нових професій, які необхідні для того, що б полегшити наше життя і зробити її краще. Однією з них є — промисловий альпінізм.

Це спеціальна технологія виконання висотних робіт на промислових та інших об’єктах, при яких робоче місце за допомогою підйому або спуску по мотузці. Ця технологія дозволяє працівнику досягати самі недоступні місця при цьому не застосовуючи велику техніку. Влітку він може робити фасадні роботи і фарбувати будинок, взимку — чистити сніг і збивати бурульки, а навесні — мити вікна.
До речі, якісний демонтаж дымовых труб також виконується промисловими альпіністами і являється одним із багатьох видів роботи в даному напрямку.
Сьогодні ця професія задіяна при будівництві хмарочосів і великих будівель, при оздоблювальних роботах і так далі. Робота дуже високооплачувана і прибуткова, так само, потрібно багато витрат для спеціального обладнання.

При виконанні цієї роботи, потрібно дотримуватися найголовніше правило, що використовувати потрібно строго дві мотузки. Одна мотузка використовується як робочий, для підйому і спуску, а друга — для страховки, від падіння з висоти. Лямочний і безлямкового поясу безпеки вважаються одними з найголовніших споряджень для промальпа, він допоможе зберегти здоров’я і життя працівника. Наступним пристосуванням є — строп, це канат або ланцюг в одну або декілька гілок, який призначений для підйому вантажів, на кінці може мати гак, скобу, кільце і т.п. Амортизатор безпеки — невід’ємний елемент обладнання, він гасить коливання на висоті. Карабін служить швидким сполучною ланкою між двома предметами. І найголовніше — це захисна каска, так як на голову в будь-який момент може щось впасти, а вона захистить вас від травми. Додатково на місці проведення робіт повинен перебувати евакуаційний комплект і аптечка для першої допомоги.

До робіт промислового альпінізму допускаються тільки навчені працівники.