Коли господарі вирішують оновити кімнату, зробивши ремонт або повністю змінивши інтер’єр, часто виявляється що старі штори та гардини ніяк не гармоніює з новим стилем і потрібно подумати про нову «одягу» для склопакетів. Але не обов’язково йти за нею в магазин гардин, декораторами вікна можуть виступати не тільки тканинні штори, але і різноманітні види жалюзі. Дизайнери давно приділяють пильну увагу зовнішньому вигляду цих штор і в продажу можна знайти монохромні полотна однотонних кольорів, мультифактурні (поєднання декількох кольорів і тканин в одному полотні), з фотозображенням або малюнком, що нагадують картину.

різноманіття видів

Вертикальні жалюзі мають кілька варіантів відкривання: тільки вліво / вправо або одночасно в обидві сторони з центру. Який вибрати варіант кожен господар вирішує виходячи з особистих переваг і технологічних особливостей відкриття стулок вікна (полотна штор не повинні заважати цьому процесу). Ламелі (вертикальні смуги, з яких складається полотно) мають ширину від 89 до 127 мм. Чим більше простір вікна, тим більшу ширину ламелі потрібно вибирати, для збереження пропорційності. Додатково конструкція дозволяє повертати вліво / вправо смуги-ламелі і тим самим змінювати освітленість в кімнаті. Кожна смуга закріплюється на карнизі індивідуально і в будь-який момент може бути замінена на нову. Пересування смуг відбувається за допомогою бігунків, а управління (відкриття / закриття / поворот) за допомогою ланцюжка і мотузки.
Горизонтальні пластикові або алюмінієві жалюзі спочатку широкого поширення набули в офісних приміщеннях, так як ідеально доповнювали строгий інтер’єр, добре справлялися з сонцезахисної функцією і не викликали проблем з доглядом (пластик / алюміній гігієнічний і невибагливий по частині миття). Подальше удосконалення матеріалів (для ламелей стали використовувати тканину, дерево, бамбук), варіантів виконання (перед рамами або між ними) і забарвлень дозволило застосовувати горизонтальні полотна в квартирах. Пульт управління (ланцюжок і мотузка) складає їх не вбік, а вгору — для чого необхідно докласти трохи більше зусиль, ніж при вертикальному варіанті. Через підвищених навантажень піднімає механізм ламається трохи частіше, але це єдиний його недолік. Ширина ламелей варіюється від 16 до 50 мм і вибирається залежно від ширини і висоти вікна.

матеріал ламелей

Всі матеріали, з яких виготовляють жалюзі, мають масу достоїнств, вибір їх залежить лише від умов експлуатації та особистих уподобань господарів.
Пластик і алюміній легко миються, гігієнічні, відмінно тримають форму і приховують сонячне світло. Але під впливом потужного джерела тепла тонкі пластикові ламелі можуть деформуватися, а алюмінієві видають громохкі звуки на протязі.
Тканинні ламелі просочують пиловідштовхуючими речовинами, тому вони не збирають на себе пил і не забруднюються. При виборі тканинних жалюзі звертайте увагу на щільність тканини, чим вона вища, тим довше ламелі не втратять форму (особливо після чистки), що не вигорятимуть і краще приховають сонячні промені.
Дерев’яні ламелі і коштують і виглядають дорого. Крім відмінних функціональних якостей (прекрасний захист від променів, гігієнічність, міцність, не схильність перегріву) дерев’яні жалюзі здатні облагородити собою будь-який інтер’єр і вписатися в будь-який стиль. Чого не скажеш про ламелях з бамбука, які здатні внести дисгармонію в «не свій» інтер’єр. Бамбук відмінно поєднується зі східним стилем, але може зіпсувати будь-який інший.

варіанти кріплення

Перед тим як замовити жалюзі продумайте, як вони будуть кріпитися — на стіну під стелею або на вікно. Перший варіант дозволить залишити вільним простір підвіконня і розмістити на ньому квіти, статуетки, дрібнички (між підвіконням і ламелями повинно залишатися вільне поле в 1-2 см). Другий спосіб прийнятний для широких підвіконь, що дозволяє ламелям вільно повертатися.
З двох видів карнизів — пластикових і алюмінієвих краще віддати перевагу металевим, так як вони надійніше.

Ціна і оригінальність

Ціни на жалюзі варіюються від 8 до 100 доларів за квадратний метр. Все залежить від матеріалу — тканинні (8-35 $), а особливо оригінальні мультифактурні, плісировані, з фотозображенням обійдуться дорожче пластикових (14-27 $), але створять приголомшливий ефект. Екологічно чисті дерев’яні та бамбукові коштуватимуть від 80 $ і вище.
Щоб обчислити необхідний розмір жалюзі необхідно до ширині і висоті вашого вікна додати по 15 см на вільне обрамлення. Проте це не єдині виміри, які слід провести і врахувати. Всі нюанси цієї операції знають професійні замерщики і краще звернутися за порадою до них, тим більше що компанії, що піклуються про свою репутацію, пропонують своїм клієнтам послуги замірника безкоштовно. За кріплення жалюзі, правда, доведеться заплатити, але зате ви отримаєте на нього гарантію і зможете спокійно насолоджуватися затишком, що не переживаючи з приводу ненадійного кріплення.

Друзі сайту: вас може зацікавити потужний беспилотник цена на який вас неодмінно приємно здивує! Ви можете придбати якісний безпілотник за доступною ціною!