Часто можна зустріти точку зору, що для того, щоб купити квартиру, обов’язково необхідні послуги хорошого ріелтора. Що якщо звернутися в агентство, то вся процедура угоди пройде легше, швидше і без зайвих проблем, ніж у випадку, якщо робити все самостійно.

Але чи так обов’язкові послуги агентства або без них цілком можна обійтися?

Для цього з’ясуємо, чим корисні послуги агентства нерухомості. І що можна зробити без допомоги ріелтора.

Найчастіше до ріелторів люди звертаються з проханням відшукати в місті підходящий об’єкт нерухомості, який повністю влаштував би їх. Це дозволяє знайти потрібну квартиру в самі короткі терміни. Співробітники агентства підберуть відразу кілька варіантів з тих, які є в їхній базі даних.

Але у випадку, якщо пошуку квартири ви готові присвятити час, і ви не плануєте термінове вселення в свої нові апартаменти, можна всі дії зробити самому. Купіть декілька газет з оголошеннями і пошукайте всі пропозиції в своєму місті. Нехай ця процедура займе не один вечір, зате цей підхід може виявитися навіть більш результативним, оскільки в базі даних агентства цілком можуть виявитися не всі пропозиції, які існують в місті. Наприклад, ви можете купити квартиру у Львові без посередників, просто знайшовши цікаве для вас оголошення.

Отже, ми вибрали кілька варіантів, тепер пора переходити до наступного етапу. А саме, зв’язатися з продавцем і домовитися про дату огляду квартири. Агентства також пропонують послуги і на цьому кроці. Вони самі домовляються з продавцем, але ж погодьтеся, що оглядати квартиру вам все одно доведеться. Вже ніхто інший, зокрема, ріелтор, не зробить це краще за вас! Час заощадити тут не вийде, а зацікавлений ріелтор лише в тому, щоб скоріше провести операцію. Тому з оглядом квартири ви можете також впоратися без допомоги агентства.

І третій етап — власне процес продажу, тобто оформлення всіх документів і укладення угоди. Саме тоді допомога ріелтора необхідна, як вважають деякі. Так, фахівці можуть вам допомогти заповнити документи і перевірити, чи правильно все зроблено. Але дійсно в цьому може допомогти ріелтор? Адже він не є юристом. Юристи, що працюють в агентстві, теж можуть допомогти вам в роботі з документами, але це буває не часто, тому вони можуть бути зайняті своєю роботою і у них цілком може не виявитися часу, щоб приділити його клієнтам ріелторів. Менш витратним, але в той же час результативним буде варіант найняти юриста окремо, який може і не працювати в агентстві нерухомості. Його можна знайти, наприклад, за рекомендаціями знайомих, і ніяких проблемних ситуацій з правом власності не буде.