Збірні кутові каміни зможе встановити навіть новачок. Справа в тому, що даний вогнище складається з комплекту окремих вже готових елементів, а в заміському будинку для нього вже передбачена димова труба. У даного вогнища присутні кахельні карнизи, подіум для топкової камери і лава для сидіння.

Всі ці деталі пофарбовані в синій колір. Інші деталі каміна оштукатурені в білий колір. Основу конструкції являє нагрівальна касета і дві внутрішніх деталі зі складених цегл. Причому касета виготовлена з чавуну і має своєю точкою опорою — лаву для сидіння. При нагріванні касета може вільно міняти своє розташування не завдяки жорсткому з’єднанню один з одним облицьованих боковин з чавунною рамою. Це допомагає уникнути розриву швів при топці вогнища.

Головною відмінною рисою збірного каміна є його функціональність і гармонія. Адже він не тільки зігріває приміщення, а й створює в приміщення атмосферу затишку і тепла. За палахкотливими вогниками можна годинами милуватися через встановлене прозоре віконечко. Загальним зовнішнім виглядом вогнище нагадує стару кахельну піч, але сучасність джерела тепла надає особливо структурована штукатурка.

Збірні каміни можна встановити в будь-який з кімнат приміщення. На самому початку «будівництва» слід підготувати надійну підставу. Якщо підлога вкрита не керамічної і кам’яною плиткою, покриття підлоги слід видалити. Найкраще покривати підлогу після установки джерела тепла. Позаду касети встановлюються теплоізоляційні плити. Для з’єднання з димохідної трубою лобзиком вирізується отвір на місці скріплення.

Після збору основної конструкції камінів, дуже важливо правильно звести димову трубу в приміщенні. Дана труба розташовується так, що б зовнішня її сторона поєднувалася прямолінійно зі стіною з метою не потрапляння труби в полі зору. Тому найвдаліший варіант розташування збірного каміна — кутовий. Саме в цьому місці найчастіше розташовується димова труба з невеликим зсувом усередину кімнати і відповідним вигином димохідної труби в праву сторону.

Установка збірного кутового каміна

На самому початку процесу виготовлення на підлозі, де Ви збираєтеся звести камін, слід розмістити впритул один до одного елементи лави. Після чого слід намітити контури Вашого вогнища. Далі потрібно проробити виріз для припливу повітря в передньому блоці майбутнього цоколя знизу. Для цього ідеально підійде пила або ножівка по дереву. За намічених лініях слід поставити на підлогу блоки цоколя. Їх слід скріпити один з одним за допомогою клею, попередньо змочивши їх водою. Після цього необхідно прикріпити елементи сидіння лави. Лава виготовлена з кераміки, тому досить підігнати елементи неважкими ударами молотка.

Настає час для установки важливої деталі — нагрівальної касети з чавуну. Перед її установкою необхідно монтувати вставку для труби з комплекту. За своїм діаметром і глибиною вона повинна ідеально поєднуватися з розмірами отвору димової труби. Вставка прикріплюється до конструкції завдяки використанню вогнестійкого шамотного розчину. Зовнішню і внутрішню сторони вставки слід зачистити для створення міцного контакту з внутрішніми стінками димової труби. Тепер варто прикріпити теплоізоляційні плити до стін. Для цього на них змійкою наноситься клей, після чого плити варто притиснути до стін. Тут же слід звести перемички з поробетона. Вони необхідні для установки чавунної нагрівальної касети.

Нагрівальну касету поміщають на лаву і виробляють вирівнювання висоти за допомогою ніжок. Освічені проміжки між касетою і стінами слід заповнити облицюванням. Необхідний тут і розчин для кріплення елементів вогнищ. На бічних опорах за допомогою розчину кріплять перемичку. На неї відразу ж укладається кахельну карниз. Поверх карниза слід провести кладку з поробетона блоків до стелі. Дані блоки мають отвір для вентиляції. На цьому пристрій технологічної частини каміна завершено.

Після закінчення кладки слід перекриття вогнища заповнити мінеральноволокністим матеріалом. Після чого слід приступити до штукатурки. При нанесенні першого шару в нього слід помістити армуючу тканину. Потім потрібно прикріпити изразцы в якості декоративних елементів каміна. У країв кахельної плитки штукатурку потрібно акуратно підрівняти. Під колір штукатурки розшивають шви між кахлями. Еластичною ущільнювальної масою закладаються шви між кахельною плитою і стінами. Для термозахисту стін у кімнаті так само слід провести укладання азбокартону за допомогою спеціальної обмазки. Після чого поверхні вогнища валиком слід надати рустикального. На цьому пристрій збірного кутового каміна у Вашому будинку буде завершено.