Проведення сучасного ремонту в квартирі, в першу чергу, пов’язано із заміною скриплячому і непривабливою дерев’яних дверей на нову металеву.

Однак металеві двері стали дуже популярними не так давно, адже раніше виробництво більшості фірм-виробників нагадувало цех кустарної збірки, тому хорошої якості було дуже складно домогтися. Однак сучасні темпи розвитку дозволили компаніям вийти на новий рівень, тому сьогодні ми спостерігаємо в магазинах варіанти конструкції з різним оздобленням. Давайте спробуємо розібратися, як досягається це розмаїття.

Устаткування для заготівельних та згинальних операцій

Виробництво металевий дверей, як і будь-який інший продукції, починається з серії заготівельних операцій. Конструкція дверей містить:

 • Металевий лист лицьової і тильної сторони;
 • Рама з металевого профілю;
 • Шар наповнювача (або утеплювача) порожнечі між листами;
 • Ребра жорсткості;
 • Декоративний обробний шар;
 • Дверна коробка.

Заготівельний етап виробництва дуже важливий — саме в заготівельному цеху повинні бути точно нарізані металеві листи, щоб потім на етапі складання були дотримані допуски всіх розмірних ланцюгів.

Для оброблення металевого листа може бути використано наступне обладнання:

 • Гільйотина, яка використовується для розкрою листа для обох сторін металевих дверей (лицьової і тильної). Також гільйотина використовується для розкрою листа на смуги для коробки.
 • Верстат плазмового розкрою — альтернатива гільйотині. За допомогою плазмового розкрою можна отримати не тільки прямокутний профіль, але і криволінійний.
 • Координатно-пробивний прес, робота якого практично повністю автоматизована — оператор задає розміри двері, після чого проводиться нарізка, пробиваються необхідні для розміщення вічка, ригеля і замку отвори.
 • Комбіновані пресс-ножницы, які використовуються у разі відсутності координатно-пробивного преса. Вони дозволяють пробивати отвори і розрізати заготовки для дверної коробки.
 • Завдання гибочного етапу виробництва — отримання необхідних вигинів в конструкції дверного полотна, а також коробки на згинальних преса. Найбільш поширеним варіантом на великому підприємстві є гнучкий прес з ЧПУ, який значно підвищує продуктивність і точність.

Складання конструкції і фарбування

Після виготовлення необхідних заготовок виробництво металевих дверей переходить в складальний і фарбувальний цехи. Для збірки конструкції двері і коробки може бути використаний ручний зварювальний автомат, ручні кліщі точкового зварювання або ж стаціонарний верстат. Середня відстань між точками — близько 100-150 міліметрів. Якщо потрібно, на даному етапі здійснюється наповнення утеплювальним шаром. Після складання дверного полотна і коробки регулюються зазори і приварюються петлі.

Тепер конструкція очищається від технічних рідин з в дробометального камері, після чого фарбується.