Несподіваним для IT -сфери кроком стало рішення компанії Google щодо продажу належної їй компанії- виробника мобільних пристроїв Motorola Mobility . В якості покупця в даній угоді виступила фірма Lenovo.

Ціна питання — 2910000000 американських доларів. З вказаної суми 1,41 млрд Lenovo оплатить готівкою , іншу частину — акціями та векселями .

Не минуло й двох років з тих пір , як корпорація Google стала володарем компанії Motorola , виклавши за покупку 12,5 млрд «вічнозелених» . Ставши власником « Мотороли» , Lenovo сподівається , що завдяки придбанню зможе збільшити випуск смартфонів з метою компенсації спаду фірми на ринку комп’ютерної техніки.

Цінні папери китайської компанії Lenovo 30 січня подешевшали на 8 %. На думку інвесторів , покупка дуже дорога і вельми ризикована .

Проте , Google залишається володарем безлічі фінансово вигідних патентних документів Motorola , найбільш цікавим з яких є патент на софт Android. За словами глави компанії Ларрі Пейджа , продаж не свідчить про відмову Google від створення устаткування надалі.

За інформацією з заяви інтернет-гіганта , на ринку смартфонів діє надзвичайна конкуренція , і в даний момент фірмі Motorola «краще обслуговувати Lenovo ».

У Lenovo є всі шанси в результаті операції стати третьою компанією за обсягом виробництва і реалізації « розумних» телефонів по всьому світу , поступаючись лише чинним лідерам Samsung і Apple.

Представники аналітичної компанії Strategy Analytics вважають придбання Lenovo «хорошим ходом » , що дозволяє залишатися у виграші. Бачення ситуації експерти опублікували в своєму блозі.

У серпні минулого року під скорочення потрапили 4 тис. співробітників Google Inc. , В т.ч. 20 % персоналу Motorola Mobility . У 2013 році Motorola презентувала 2 новинки: флагман Moto X і бюджетна модель Moto G. Смартфони високо оцінили експерти.

Друзі сайту: ви можете дізнатися свіжі новости Apple в самом лучшем виде та завжди залишатися в курсі подій!