На завершення 2013 з’явилися дані про запуск в поточному році в Росії власної електронної валюти , іменованої Wishcoin . Турботи щодо створення та емісії електронних грошей нового типу прийме на себе компанія , фінансована Олександром Бородичем .

Проект , присвячений створенню віртуального платіжного засобу на замовлення і під забезпечення найбільш великих компаній російського ринку почав функціонувати в середині минулого року . Першу партію кріптовалюти , що складаються з 5 мільйонів Wishcoin , випустили в жовтні 2013 року. 5 російських рублів за 100 кріптомонет — такий був обмінний курс електронної валюти в той час.

За словами творців Wishcoin , нові електронні гроші мають очевидним схожістю з валютою Bitcoin . При розробці власної кріптовалюти Росії були враховані всі недоліки попередніх електронних фінансів .

Нагадаємо , основною особливістю bitcoin є неможливість її фальсифікування , оскільки Bitcoin являє собою дані про всіх транзакціях за участю кожної окремо взятої монети з моменту генерації її первинного коду. Творці Wishcoin вважають це властивість Bitcoin її основним недоліком.

Зростання числа користувачів , збільшення обсягу транзакцій потребують великих обчислювальних потужностей . Крім цього , Bitcoin не підкріплена реальною валютою. Існує обмежене число магазинів , де можна оформити віртуальну покупку за допомогою такого платіжного засобу .

У коді Wishcoin НЕ БУДЕ інформації про транзакції , віртуальну валюту захистять допомогою інших механізмів , яких саме , поки не піддають розголосу.

Творці проекту мають намір на початку 2014 року приступити до випуску Wishcoin , проте спочатку необхідно залучити достатню кількість замовників , здатних інвестувати реальні кошти під забезпечення кріптовалюти .