№ 2487405 в реєстрі « Роспатенту » закріпився за патентним свідченням , яким володіє «Лабораторії Касперського». Компанія запатентувала систему і технологію коригування антивірусних записів .

При скануванні комп’ютера на наявність вірусів були помічені випадки , коли призначена для пошуку шкідливий сигнатура починає працювати при перевірці файлів , що не містять віруси. Причиною помилкових спрацьовувань є те , що деякі шкідливі програми і легітимні програми подібні в частині поведінки і структури. Неприємність полягає в створенні додаткових труднощів користувачеві , одночасно з цим , виправлення сигнатур — процедура, що вимагає певних тимчасових витрат.

За словами представників « Лабораторії Касперського» , з цією проблематикою стикаються практично всі гравці ринку антивірусного програмного забезпечення. Поки ще не створений надійний механізм, що дозволяє в повній мірі виключити можливість появи подібних інцидентів без шкоди безпеки. Тим не менш, фахівці «Лабораторії Касперського» придумали спосіб мінімізації негативного їх впливу.

Завдяки запатентованій технології , стало можливим скорочення часового проміжку від виникнення помилки до її усунення від декількох годин до пари хвилин. Дане рішення дозволяє , грунтуючись на серії перевірок , незабаром після виявлення помилкового спрацьовування в автоматичному режимі виправляти антивірусну запис , а потім пересилати дані про те , що статус сигнатури вірний , на інші комп’ютери з аналогічною помилкою.

Слід зазначити , станом на перші числа серпня поточного року , портфоліо компанії «Лабораторія Касперського» включало в себе більше 160 патентів , які видані в Сполучених Штатах , Китаї , Росії , країнах ЄС. Порядку 210 патентних заявок очікують рішення патентних відомств вищеперелічених держав.