школаПривіт усім читачам блогу!

Сьогодні, я хочу написати про те, хто ж все таки придумав цю набридливу, але все ж, як не крути, потрібну школу. 🙂

Багато хто з учнів, переважно лінивих частенько згадують «лагідними» словами, людину яка придумала цю школу…
Отже, головним винуватцем можна вважати єпископа протестантської общини Чеських братів — він же великий педагог і гуманіст ХVII століття — Яна Амоса Коменського, який у 1650 році, на той час йому було 58, придумав геніальну систему масового «навчання всіх і всьому». Тобто, фактично придумав нашу з вами школу.

Також серед його «досягнень» можна відзначити:

— Він вперше розсортував учнів за віком по класах;
— Він розрізав все навчання на декілька учбових дисциплін;
— Він написав перший підручник;
— Він ввів поняття: «учбовий день», «урок», «оцінка», «вправа».
— Він встановив єдиний день початку занять — щоб дітей в школу приймати не коли завгодно, але лише один раз в рік:

«краще восени… і вести їх весь рік, нікого вже не приймаючи і не відпускаючи».

Вважається, що він придумав і канікули (Хоч щось хороше :)) … але, що стосується канікул, та поява їх в університетському житті мала сувору причину – чуму. Саме вона кожне літо викошувала значну частину міського населення Європи, і, щоб хоч в якійсь мірі уникнути епідемії, магістри придумали…канікули.
Взагалі, історія виникнення школи дуже цікава.А тим більше, у кожної із країн, історія виникнення освіти своя, і кожна із своїми нюансами,цыкавинкамии)
Далі, наведу кілька цікавих фактів:

Саме слово, «школа» походить від грецького слова «сколе», що означає «дозвілля». Таких шкіл, які ми звикли бачити зараз, в Стародавній Греції не було. Філософи та їх учні збирались у вільний час разом і сперечалися з різних питань.

 

-У 1565 р. з’явився перший буквар для навчання дітей, виданий першодрукарем Іваном Федоровим.

 

-1 вересня йдуть в школу діти ще 122 країн – вся Америка і Європа. 1 січня навчальний рік починається в 43 країнах. У 16 країнах він починається в березні, а в 10 – в серпні.

 

-У Японії навчальний рік триває з 1 квітня по 1 березня. Діти відпочивають всього один місяць. Один місяць відпочивають також в Індонезії (у січні) та в Індії (у квітні). У Норвегії та Мозамбіку канікули тривають 2 місяці. У Аргентині, Еквадорі, Панамі, Сіднеї учні відпочивають аж 4 місяці.

 

-У різних країнах існують різні системи оцінки знань учнів. Якщо в Росії, Угорщині і Югославії 5 – найвища оцінка, а 1 – найнижча, то в Чехії все навпаки. У школах Голландії та Румунії ставлять оцінки від 1 до 10. У Франції в ліцеях введена 20-бальна шкала оцінювання.

 

-У Сіднеї відкрита перша в світі школа англійської мови для папуг та інших птахів, що говорять. Їх навчають вимовляти вітання, жарти і навіть вірші.

Ось така, коротенька історія виникнення нашої улюбленої школи, надіюсь Вам сподобалось)