Ну що ж, давайте разом спробуємо розібратися, які ж якості гарного адвоката у кримінальних справах?

Всі, хто хоч раз стикався з проблемою вибору (підбору) адвоката по кримінальним справам Київ знають, хороший адвокат Київ — птах досить таки рідкісний, і на дорозі не валяється, навіть незважаючи на те, що ринок юридичних послуг в Києві перенасичений і адвокатів, як кажуть в народі, просто «ставок гати ». Але коли виникає гостра необхідність, то виявляється, що знайти гідного фахівця дуже і дуже важко. І багатьох громадян які хотіли б, щоб у них був не просто хороший, а самий «кращий» адвокат, через короткий час може чекати розчарування. Адже обіцяти, та пускати пил в очі багато адвокатів вміють на відмінно.

Але як в такому випадку клієнтові не помилитися зі своїм непростим вибором? Як звичайній людині далекій від юриспруденції зрозуміти, компетентний адвокат кримінальні справи з даного питання чи ні?

Давайте для початку розглянемо тезисно, основні критерії якості гарного адвоката.
Почнемо з того, що наше досудове слідство (та й мабуть все кримінальне судочинство теж) мають виключно паперовий характер. Все, що має хоча б найменше значення для справи, має бути неодмінно написано на папері, а папір — ретельно підшитий до кримінальної справи. Ті ж, кому належить шити кримінальні справи (мова в першу чергу йде про слідчих), трапляється, шиють їх хорошими «білими нитками».

Філологічна творчість слідчого найчастіше виглядає чорно-білим, події і факти в ньому можуть відображатися як в кривому дзеркалі. І майже завжди вона спрямована виключно на те, щоб гарантовано звинувачений потрапив (і іноді — по чистій випадковості) під кримінальний прес людини, і не дати йому ні найменшого шансу зіскочити з цього гачка. Такі у слідчого завдання і така його робота. І ображатися тут нікому на нього не варто. Обвинувальний ухил на досудовому слідстві, має свій історичний початок ще з радянських часів і ці традиції передаються з покоління в покоління всім слідчим України. Та власне кажучи, так влаштований весь світ, так влаштована ця система.

Так що ж повинен робити успішний адвокат у кримінальній справі? У чому його корисні функції і яка повинна бути його стратегія?

Відповідь багатьох експертів-юристів буде виглядати наступним чином: хороший адвокат насамперед, повинен бути людиною пишучою. І в першу чергу це відноситься до адвокатів у кримінальних справах, навіть незалежно від їх спеціалізації. Якщо адвокат по вашій справі не пише, або пише дуже мало значить, у підзахисного повинні з’явитися обгрунтовані сумніви, а чи потрібен йому взагалі такий захисник, і яка користь від нього в справі взагалі.

Але як показуєте практика, частто підзахисні так і не доходять до такого осмислення, помилково сподіваючись, що «солідний зовнішній вигляд» і нібито такі ж «солідні зв’язки» такого адвоката свершат для них чудо. Але як довів професор Преображенський, знаменитий персонаж з відомого всім фільму — «чудес не буває». І в підсумку клієнт, такого «солідного» адвоката, отримує вирок по повній програмі.