Компанія Ericsson опублікувала звіт, присвячений дослідженню тенденцій зростання трафіку в мобільних мережах. Дослідження базується на результатах вимірювань в працюючих мережах по всьому світу, що проводяться протягом кількох останніх років. У звіті робиться прогноз, що обсяг трафіку даних у мобільних мережах до 2016 року виросте в 10 разів.

Згідно з прогнозами звіту, число мобільних підключень широкосмугового доступу в 2016 році складе майже 5 млрд, збільшившись з 900 млн в 2011 році. Така динаміка відповідає зростанню на рівні 60% щорічно. В якості основи для зростання трафіку стане передача відео-контенту. Також наголошується, що дуже високими темпами зростатиме трафік від мобільних пристроїв (телефонів і смартфонів). При цьому тільки за 2011 рік його обсяг у світі потроївся. Нові, все більш функціональні моделі смартфонів і мобільні додатки будуть надалі генерувати все більше мобільного трафіку. Ericsson також прогнозує, що трафік від багатофункціональних смартфонов в середньостроковій перспективі збільшиться в 12 разів, досягнувши обсягу, порівнянного з мобільним трафіком даних від ноутбуків. В даний час в країнах СНД проникнення смартфонів становить близько 20%, а в найближчі 4-5 років воно потроїться.

У звіті вказується, що до 2016 року більше 30% населення Землі будуть жити в містах з щільністю населення більше тисячі чоловік на квадратний кілометр. Однак ці міста будуть займати менше 1% поверхні планети і при цьому генерувати близько 60% усього мобільного трафіку даних. При цьому, згідно з оцінками Ericsson, до 2016 року понад 80% жителів планети будуть мати доступ до високошвидкісних мереж 3G/HSPA.